• DOLAR
  $1.908,7600
 • EURO
  $0,5839
 • ALTIN
  $31.433,4200
 • BIST
  $118,4800
Romatizma Nedir? Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Romatizma Nedir? Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Eski Türk sinemalarında bile konusu geçen bir rahatsızlıktır romatizma. Hatta romatizmanızın tuttuğu yer ağrırsa veya üşüme yaşarsanız yağmur yağacak diye ön tahminlerde bile bulunabilirsiniz. Tıp bilimi, bu rahatsızlığın kesin bir çözümünün olmadığını belirtiyor. Hâlâ daha araştırmaları devam eden bir ömürlük rahatsızlık olarak lanse edilmektedir. Romatizma doğal tedavi yöntemleri vasıtasıyla anlık veya bir süreliğine geçebilmektedir. Öyle […]

Eski Türk sinemalarında bile konusu geçen bir rahatsızlıktır romatizma. Hatta romatizmanızın tuttuğu yer ağrırsa veya üşüme yaşarsanız yağmur yağacak diye ön tahminlerde bile bulunabilirsiniz. Tıp bilimi, bu rahatsızlığın kesin bir çözümünün olmadığını belirtiyor. Hâlâ daha araştırmaları devam eden bir ömürlük rahatsızlık olarak lanse edilmektedir. Romatizma doğal tedavi yöntemleri vasıtasıyla anlık veya bir süreliğine geçebilmektedir. Öyle sinsi bir hastalıktır ki, bir gün el bileğinizde, diğer gün ise ayaklarınızda ağrı hissedebilirsiniz. Bu sorunu aşmak için pek çok yöntem mevcuttur.

Romatizma İçin Doğal Ve Uygulaması Basit Tedavi Yöntemleri

Çocukluktan itibaren bile başlayan bu ağrı tipleri yaş kriteri ayırt etmemektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde hayatında en az bir defa ameliyat geçirmiş insanlarda daha çok kendisini hissettirse de her yaşa vurmaktadır. Romatizma doğal tedavi biçimleriyle aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:

 • Aspirin kullanabilirsiniz. Romatoit Artrit tedavilerinde bir numaralı kaynaktır.
 • Ağrıyan bölgelere kısa süreli masajlar uygulayın. Mesela el bileğinizde mevcutsa el bileğinizi bir tülbent yardımıyla sarın ve oraya masaj yapın.
 • Yangılı bölgeye arı sütü sürebilirsiniz veya içebilirsiniz.
 • Glüten içeren gıdaların alımını azaltabilirsiniz hatta hiç tüketmeyebilirsiniz.
 • İltihaplı romatizma bitkisel tedavi olarak papatya, ısırgan, zencefil, zerdeçal, kuşburnu çayları yapıp içebilirsiniz.
 • Beslenme programlarınızı doğal gıdalardan oluşturun.
 • Uyku düzeninizi en az 7 en çok 9 saat aralığında tutun ve saat 23:00 gibi uyumaya başlayın.
 • Günde iki kez havlıcan su karışımı ağrıları azaltmaya etki edecektir.

romatizma ağrısı

Bitkisel Tedavi ile Romatizma Geçer Mi?

Bu sorunun cevabı, tabi ki evet! Hatta uzmanlar ilaçlara başvurmadan mutlaka bitkisel yöntemleri kullanın önerilerinde bulunmaktadırlar. Romatizma bitkisel tedavi olarak uygulandığı sürece sağlıklı bir yöntem izlemiş olursunuz. Çünkü tıptaki çözümde katabolizmaya neden olan ve kilo alımı hızlandırıcı kortizon ilaçları verilir. Bu konuda doktorunuzdan mümkün oldukça doğal yöntem tedavileri isteyin. Romatizmal için şifalı bitkiler ise şunlardır:

 • Ağrı giderici olarak, ısırgan yaprağı, kuşburnu, taze karabiber, papatya ve zencefil bitkilerinin çaylarından tüketebilirsiniz.
 • Günlük olarak romatoit artritten korunmak istiyorsanız, karanfil, bal, zencefil, kırmızı acı biber, karabiber ve dulavrat otunu kaynatıp içebilirsiniz.

Bu kullanılan bitkiler, sadece romatizma tedavisinde değil aynı zamanda vücudun antioksidanları olarak görev alabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri başlıklı makalemizde hassas ciltler, hassas ciltler için ve hassas ciltler makyaj temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?