• DOLAR
  $1.459,9300
 • EURO
  $0,4276
 • ALTIN
  $47.378,8500
 • BIST
  $172,3700
Merzancoş Faydaları

Merzancoş Faydaları

Bir çok isme sahip, halk arasında iyi bilinen şifalı bir bitki, Merzancoş faydaları ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Merzancoş yararları nedir? İnsanlar doktor ve sağlık ekipmanlarını kullandıktan sonra ekstra olarak alternatif tıbba yönelerek hastalıklarına çare aramaktadır. Bizim görevimizde kitap, ansiklopedi ve bir çok kaynaktan insanların yararlanabilecekleri şifalı bitkileri sitemizde yayımlamaktır. İşte size bahsettiğimiz şifalı bitkilerden […]

Bir çok isme sahip, halk arasında iyi bilinen şifalı bir bitki, Merzancoş faydaları ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Merzancoş yararları nedir?

İnsanlar doktor ve sağlık ekipmanlarını kullandıktan sonra ekstra olarak alternatif tıbba yönelerek hastalıklarına çare aramaktadır. Bizim görevimizde kitap, ansiklopedi ve bir çok kaynaktan insanların yararlanabilecekleri şifalı bitkileri sitemizde yayımlamaktır. İşte size bahsettiğimiz şifalı bitkilerden Merzancoş, bu sağlıklı bitkilerden biridir. Biraz daha özelliklerinden bahsedecek olursak; Merzancoş, meşhur bir ottur. Balık otusıçan kulağıcan otu ve merzan kuş ismiyle de anılan ve bir çok faydası bulunan bir bitkidir.

Merzancoş Faydaları

 1.  Bal ve suyla kaynatılıp içilirse, karın ağrısına ve çişini tutamayanlara iyi gelir.
 2. Rahim gazlarını giderir.
 3. Sara hastalığına, Sinir bozukluklarına, baş ağrısına iyi gelir.
 4. Meyan köküyle suda kaynatılıp içilirse, nefes darlığına iyi gelip solunum yollarını rahatlatır.
 5. Kuru Merzancoş otunu dövüp tozu buruna çekilirse insanı aksırtarak sinüs yollarını temizler.
 6. Suyu kulağa damlatılırsa kulak ağrılarını giderir.
 7. Hamura katılıp yakı yapılır şiş gözlere konursa gözdeki şişliği giderir.

Bir önceki yazımız olan Mürsafi Faydaları başlıklı makalemizde Mürsafi nasıl kullanılır, Mürsafi nelere iyi gelir ve Mürsafinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?