• DOLAR
  $2.600,1000
 • EURO
  $0,7669
 • ALTIN
  $41.839,9900
 • BIST
  $148,5800
Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Faydaları

Kudret narı nasıl hazırlanır, Kudret narı nerede bulunur, Kudret narı zeytinyağı, Kudret narı neye yarar, Kudret narı yararları ve faydaları için hazırlanmış bu yazıyı okuyun.   Kabakgiller familyasından Kudret Narı; tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 santimetre boyunda, şişkin ve iki uçta incelmiş […]

Kudret narı nasıl hazırlanır, Kudret narı nerede bulunur, Kudret narı zeytinyağı, Kudret narı neye yarar, Kudret narı yararları ve faydaları için hazırlanmış bu yazıyı okuyun.

 
Kabakgiller familyasından Kudret Narı; tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 santimetre boyunda, şişkin ve iki uçta incelmiş şekildedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu-sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.
 

KUDRET NARI

 
Tıbbi bitkilerden olan Kudret Narının vatanı Tropik Asya ve Afrika’dır. 23 metre yüksekliğinde tırmanıcı yapıda bir bitki olan Kudret Narından tıp alanında özellikle cilt hastalıkları ve yaralarının tedavisinde faydalanılmaktadır.
Güney Anadolu’da bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilir.
 
10-15 cm. boyunda, üstü pürtüklü ve koyu sarı renkli olgun meyvelerinin zeytinyağı ile ezilmesi sonucunda elde edilen merhemi tıbbi alanda cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 

Kudret Narı Faydaları

 • EGZAMA ve CİLT YARALARINDA başarı ile kullanılır.
 • Mide ülserini tedavi eder.
 • Yaraların çabuk kapanmasını sağlar.

 
Aktif maddesi Momordesin’dir.

Bir önceki yazımız olan Kara Halile Faydaları başlıklı makalemizde Kara halile bütün yutulur mu, Kara halilenin faydaları ve Kara zayıflatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?