• DOLAR
  $3.511,7500
 • EURO
  $1,1056
 • ALTIN
  $56.999,8600
 • BIST
  $175,2000
Kolay & Bilinçli Göğüs Kası Geliştirme

Kolay & Bilinçli Göğüs Kası Geliştirme

Göğüs kaslarını geliştirmek sportif vücuda sahip olmak için önemlidir. Ama göğüs kası kolay şekillenebilir kaslar değildir. Estetik açıdan önem verildiği için günümüzde sadece sporcular değil, kadın erkek çoğu kişi göğüs kasını geliştirmek istiyor. Göğüs kası geliştirmek için fitnesse gidebilir veya evde de düzenli antrenmanlarla kendiniz de bu kası çalışabilirsiniz. Önce kolay, kaslarınızı zorlamayacak hareketler ile […]

Göğüs kaslarını geliştirmek sportif vücuda sahip olmak için önemlidir. Ama göğüs kası kolay şekillenebilir kaslar değildir. Estetik açıdan önem verildiği için günümüzde sadece sporcular değil, kadın erkek çoğu kişi göğüs kasını geliştirmek istiyor. Göğüs kası geliştirmek için fitnesse gidebilir veya evde de düzenli antrenmanlarla kendiniz de bu kası çalışabilirsiniz. Önce kolay, kaslarınızı zorlamayacak hareketler ile başlayın. Kas geliştirmede en önemli etkenin düzenli antrenman olduğunu unutmayın. Kendiniz için antrenman programı hazırlayabilirsiniz.

Göğüs Kaslarını Çalıştıran Hareketler

Göğüs kaslarını geliştirmek için evde de düzenli olarak doğru antrenmanları yapabilirsiniz. Göğüs kaslarını geliştiren en önemli hareket itme hareketleridir. Göğüs kası geliştirmek için öncelikle hangi göğüs kaslarınızı şekillendirmek istediğinize karar vermelisiniz. Mesela üst göğüs kaslarını geliştirmek için “Incline”, alt göğüs için ise “decline” hareketleri yapmanız gerekmektedir. Hareketleri doğru bir şekilde yapmaya özen gösterin. Üst göğüs çalıştırmak için “Dumbbell Press”, “İncline Bench Press” yapabilirsiniz. Bu antrenmanlar üst göğüs kaslarını geliştirerek üst göğüsü doldurmaya yardımcı olur. Dumbbell press hareketini evde de dumbbell`lar yardımıyla yapabilirsiniz. Eğilimli bir şekilde uzanın, iki elinize de dumbbell alın. Kollarınızı iki yana uzatın, biraz bekleyin ve yukarı doğru kaldırın. Kollarınızı çok aşağı indirmenize gerek yok. Yan göğüsler için “Decline Dumbbell Fly”, İç göğüsler için “Dumbbell Squeeze Press” hareketlerini yapabilirsiniz. Hareketleri yaparken kaslarınızı zorlamamaya ve tam olarak yapmaya özen gösterin.

Göğüs Kası Geliştirme Egzersizleri Kaç Hareket Olmalı

Göğüs kası geliştirmek için düzenli ve tempolu şekilde çalışmanız gerekir. Göğüs kaslarını geliştirmek için antrenmanlarına yeni başlayacaksanız haftada bir kere ile başlayabilirsiniz. Tempoya alıştıktan sonra haftada iki kere olacak şekilde devam edin. Hareketleri herbiri en fazla 10 kere olacak şekilde yapın. Kısa bir ara verin ve devam edin. Göğüs hareketleri yaparken aynı tekrarlardan kaçının. Mesela hep 10 tekrar yapıp ara vermek yerine, ara verdikten sonra 8 tekrar, 6 tekrar yine 10 tekrar şekilde çalışabilirsiniz. Bu sayede farklı tempo sayesinde kaslarınız daha hızlı şekillenecektir. Evde göğüs kası geliştirme hareketleri de yapabilirsiniz. Evde bu bölge kası çalışacaksanız şınav ile başlayabilir, dumbbell ile incline, decline hareketleri çalışabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri başlıklı makalemizde hassas ciltler, hassas ciltler için ve hassas ciltler makyaj temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?