• DOLAR
  $1.896,2700
 • EURO
  $0,5818
 • ALTIN
  $31.491,5600
 • BIST
  $118,3400
Kızıl Hastalığı Tedavi Yöntemleri

Kızıl Hastalığı Tedavi Yöntemleri

Kızıl hastalığı nedir, kızıl hastalığı ile ilgili görseller, Yetişkinlerde kızıl hastalığı, Kızıl hastalığına ne iyi gelir, Kızıl hastalığı ile ilgili sorular ‘ın cevabı burada.   Kızıl: (Kısa süreli, doktoru eve çağırın, bulaşıcı; ateşli hastalık perhizi). Son yıllarda hastalıklara nadiren kızıl teşhisi konmaktadır. Bunun çeşitli nedenleri var: Son 50 yıl içinde tedavisinde önemli derecede etkenlik sağlanmış, […]

Kızıl hastalığı nedir, kızıl hastalığı ile ilgili görseller, Yetişkinlerde kızıl hastalığı, Kızıl hastalığına ne iyi gelir, Kızıl hastalığı ile ilgili sorular ‘ın cevabı burada.

 
Kızıl: (Kısa süreli, doktoru eve çağırın, bulaşıcı; ateşli hastalık perhizi).
Son yıllarda hastalıklara nadiren kızıl teşhisi konmaktadır. Bunun çeşitli nedenleri var: Son 50 yıl içinde tedavisinde önemli derecede etkenlik sağlanmış, hastalığın tehlikesi azalmıştır, ayrıca streptokok mikrobunun sebep olduğu had anjin esasta kızıldan çok farklı olmadığı için teşhisi güç olmaktadır.
 

Kızıl Hastalığı Tedavi Yöntemi

 
Kuluçka devresi: 2-5 gün.
Bulaşma süresi: Laboratuvar testleri negatif çıkıncaya ya da doktor tayin edinceye kadar.
Yayılması: Zerreciklerle.
Belirtileri: Boğaz ağrısıyla birlikte ya da yalnız karın ağrısı; ateş; yanaklarda kızarma; 1-4 gün içinde vücuda yayılan küçük kırmızı lekeler; genellikle başlangıçta kusma; dilde pas.
Kızıl Hastalığı Tedavi Yöntemi: Aynı had boğaz anjininde olduğu gibi. Kızıl hastalığının tedavisinde hastane ortamında ve doktor kontrolünde ortalama olarak 10 gün boyunca antibiyotik ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinden biri de ateş düşürücülerdir. Ateş düşürücüler sayesinde kızıl hastalığına bağlı olarak meydana gelen ateşlenme rahatsızlığının kısa süreler içerisinde normale döndürülmesi sağlanmaktadır.
Sonuç : Genellikle bir haftada tamamen geçer. iltihaplara karşı dikkatli olmak gerekir. Orta kulak enfeksiyonundan ötürü kulak ağrısı yapabilir, boyundaki bezler şişebilir ve on beş gün sonra romatizma ya da nefrit olabilir. Bu ihtimaller zayıftır ama gerçekleşirse önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Karın Ağrısı Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde Kadınlarda karın ağrısı nasıl geçer, Karın ağrısı nasıl geçer ve Şiddetli karın ağrısına ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?