• DOLAR
  $2.600,1000
 • EURO
  $0,7669
 • ALTIN
  $41.839,9900
 • BIST
  $148,5800
Kara Halile Faydaları

Kara Halile Faydaları

Kara zayıflatır mı, Kara halile bütün yutulur mu, Kara halile faydaları ve Kara halile hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı bu yazımızda.   Uzun yıllardır Basur ve Kabızlık konusundaki faydaları ile bilinen Kara Halile son dönemlerde Türkiye’de ki tanınmış herbalistlerin de hatırlatmaları sonucu yeniden kullanımı yaygınlaşmıştır. Bir miktar kara halile’nin zeytinyağı ile ısıtarak gün içerisinde iki defa sarf […]

Kara zayıflatır mı, Kara halile bütün yutulur mu, Kara halile faydaları ve Kara halile hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı bu yazımızda.

 
Uzun yıllardır Basur ve Kabızlık konusundaki faydaları ile bilinen Kara Halile son dönemlerde Türkiye’de ki tanınmış herbalistlerin de hatırlatmaları sonucu yeniden kullanımı yaygınlaşmıştır. Bir miktar kara halile’nin zeytinyağı ile ısıtarak gün içerisinde iki defa sarf olunması halinde kabızlık sorununa çözüm olmaktadır. Günümüzde özellikle basur tedavisi için yaygın olarak yararlanılır.
 
Sert bir bitki olan kara halile bu özelliği sebebiyle kavrularak tüketilir.
 

Basur Tedavisinde Kara Halile’nin Faydaları ve Kullanımı

 
100 gr. kadar Kara Halile yaklaşık 10 damla kadar sıvı yağ ile on dakika civarı kısık ateşte kavrulur. Kavurma esnasında yakmamak için sık sık çevrilmesi gerekeceğinde başında durulmalı ve dikkat edilmelidir. Kavrulmasının ardından soğumak üzere bekletilir. Yemeklerden sonra ağızda bir süre çiğnenmesinin ardından yutulmadan tükürülerek atılır.

 
Ayrıca Basurdan korunmak için bol ılık su içilmeli, belirli aralıklarla yürüyüş yapılmalı, uzun müddetler boyunca oturulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Alıç Faydaları, Alıç Nedir? başlıklı makalemizde Alıç çayı, Alıç faydaları nelerdir ve alıç yararları neler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?