• DOLAR
  $2.375,1900
 • EURO
  $1,9488
 • ALTIN
  $64.399,2700
 • BIST
  $280,1500
İlişkide Ten Uyumu Nedir?

İlişkide Ten Uyumu Nedir?

Kadın erkek ilişkilerinde insanların düşünceleri kadar tenlerinin uyumu da söz konusudur. Bu uyum uzun soluklu mutlu ilişkilerin temel taşıdır. Peki, ten uyumu nedir? Partnerinizle tensel uyumunuz var mı? Merak ediyorsanız yazımızı dikkatli okuyun. Ten Uyumumlaması Nedir?  İnsanlar düşünceleri, ruhsal benzerlikleri ile aşık olurlar ama cinsel yönden uyumlu olmakta en az onlar kadar önemlidir. Cinsel yönden […]

Kadın erkek ilişkilerinde insanların düşünceleri kadar tenlerinin uyumu da söz konusudur. Bu uyum uzun soluklu mutlu ilişkilerin temel taşıdır. Peki, ten uyumu nedir? Partnerinizle tensel uyumunuz var mı? Merak ediyorsanız yazımızı dikkatli okuyun.

Ten Uyumumlaması Nedir?

 İnsanlar düşünceleri, ruhsal benzerlikleri ile aşık olurlar ama cinsel yönden uyumlu olmakta en az onlar kadar önemlidir. Cinsel yönden uyumlu olmayan, tutku, cinsel istekte olmayan ilişkiler uzun sürmüyor. Ten uyumu çiftler arasında bir birini arzulamak, sürekli dokunma isteğidir. Bir birine dokunmaktan zevk alır, hep sarmaş dolaş olmak isterler. Bağımlılık yaratır, ufak bir dokunmayla bile mutlu olunur. İngiliz dilinde sexual compatibility olarak geçen ten uyumu tamamen hormonlarla ilgilidir.

Mutlu olmayı, mutsuz olmayı, aşık olmayı hormonlara borçlu olduğumuz gibi tensel uyumunuzu da hormonlarımıza borçluyuz açıkçası.  Aşk kokusu, aşk hormonu gibi bilinen feromonlar sayesinde olmaktadır. Feromonlar havayla alınır ve beyne iletilir. Bu zaman dokunma isteği zirveye ulaşır.  Ten uyumu olduğunda, kalp atışı hızlanarak, cinsel istek yükselir, ilişkiyi daha da güçlendirir. Bu uyum, aşk ile aynı değildir.

Aşık olup çok sevip ten uyumu olmayan yeterince çift vardır. Tensel uyumu da aşk gibi bir yerde başlar ve bazen bir yerde bitebilir. Eskisi kadar zevk almayabilir, eskisi kadar dokunmak istemeyebilirsiniz. Bu çoğu zaman uzun ilişkilerde özellikle de uzun yıllar süren evliliklerde görülebiliyor. Artık sevdiğiniz ile aranızda ten uyumu yoksa bu durum ilişkiyi derinden sarsar. Bu durum, eşleri sadakatsizliğe sürüklüyor. Ten uyumunun kaybolması ile evlilikteki ilk heyecanı kaybeden eşler yeni heyecan peşinde koşuyor, hatta evliliğin sonlanmasına sebep olabiliyor.

Bu yüzden eşlere evliliklerini taze tutmaları için karşılıklı saygı sevgi ile birlikte yatakta da farklı şeyler denemeyi tavsiye ederiz. Farklı cinsel deneyimler yaşayarak hem aşkınızı alevlendirebilir hem de daha çok zevk alabilirsiniz.

Ten Uyumu Testi

Tenlerin konuşması, bir biriyle ahenkte olması ilişkilerin en güzeli değil midir? Sevgi, saygı, aşk, şehvet, tutku bir araya gelince muhteşem bir ilişki oluşur. Tenlerinizin uyup uymadığını nasıl mı anlarsınız. Eğer sürekli ona dokunmak, ufak bile olsa temasta olmak istiyorsanız, ilişkinizde sağlıklı bir cinsel hayatınız varsa ve onu cinsel yönden çok arzuluyorsanız ten uyumunuz var demektir.

Partnerinize zevk verebilme ve zevk alabilme, onunla yatakta mutlu olabilmek tenlerin ahengidir. Eğer eşiniz sizi yatakta mutlu edebiliyor ise, o zaman endişe etmenize gerek yok, siz ten eşinizi bulmuşsunuz. Ten uyumu testini bu şekilde kendiniz de yapabilir veya internette bulduğunuz bu testi çözebilirsiniz. Bu uyum dönem dönem azalıp çoğala da bilir. Örneğin, monotonlaşan cinsel yaşamınıza farklı fanteziler ile yeniden hayat verebilirsiniz. Bu sayede fiziksel (ten) uyumunuz da tekrar alevlenecektir. Eşler bir birini hem ruhsal hem cinsel olarak tatmin edebilmelidir. Bu yüzden yatakta yeni maceralar yaşamaktan kesinlikle çekinmeyin.

Ten Uyumu Olan Burçlar

Burçların kişiliklerimizde etkisini biliyoruz, peki cinsel yaşamımıza etkisi nedir? Özellikle burçlara inanan kişilerin çok merak ettiği konudur burçların tensel uyumu. Dilerseniz detaylı şekilde göz atalım.

 • Koç burcu- cinsellik onun hayatında önemli yere sahiptir. En uyumlu olduğu burçlar: Terazi, İkizler, Akrep, Yay
 • Boğa burcu-Yatakta iltifat almayı sever, cinsel uyumlu olduğu burçlar: Başak, Oğlak, Yengeç, Akrep
 • İkizler-Cinsellikte farklılığı sever. Yay, Kova, İkizler
 • Yengeç-Zevk almaktan çok zevk vermeyi sever. Boğa, Oğlak, Balık Terazi
 • Aslan-Değişik pozisyonlar denemeyi sever. Uyumlu olduğu burçlar: Akrep, Yay, Aslan, Balık
 • Başak-Yatakta oldukça yaratıcıdır.  Balık, Boğa, Oğlak
 • Terazi- Cinsellikte detaylara önem verirler. Koç, Yay, Başak
 • Akrep-Partnerini etkilemek için elinden geleni yapar. Koç, Aslan, Akrep, Boğa
 • Yay-Baştan çıkarılmayı sever. Uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Aslan, Akrep
 • Oğlak-Yatakta oldukça hareketlidir, şehvet dolu anlar yaşatır. Yengeç, Akrep, Başak, Boğa
 • Kova- Kovayla cinsellik her seferinde yeni bir deneyimdir. Terazi, İkizler, Başak, Oğlak
 • Balık- Ön sevişmeye bayılırlar. Yengeç, Akrep, Başak

Ten uyumu

Ten Uyumu Sonradan Olur Mu?

Ten uyumu her ilişkinin başında hemen olmaz. Bazı ilişkiler tensel uyum, cinsel çekicilik ile başlar. Ama bu ilişkilerde sevgi, aşk gibi şeyler ikinci plana atılır. Bu tür ilişkilerin de pek uzun ömürlü olduğu söylenemez. İlişkilerde cinsellik, aşk, sevgi, saygı tam bir bütün oluşturmalıdır. Aksi taktirde ilişkinin sağlam bir temeli olmaz. Sağlıklı ve doğru ilişkiler öncelikle sevgi, şefkat üzerine kurulur, sonra tensel uyumu başlar. Tensel uyumu artar, bazen bitebilir. Tenlerin uyması çiftleri bir birine delice bağlar.

Hayatta her şey tozpembe gözükür, dünyada sadece o ve siz varsınızdır. Zaman durmuştur sizin için. Tenlerin uyması çiftlerin sağlıklı cinsel hayatı olmasını sağlar. İlişkinin uzun sürmesi için cinsel hayatınızla birlikte aşk hayatınızın da düzende gitmesine özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri başlıklı makalemizde hassas ciltler, hassas ciltler için ve hassas ciltler makyaj temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?