• DOLAR
  $1.314,8000
 • EURO
  $0,2974
 • ALTIN
  $34.756,0000
 • BIST
  $143,9300
Huş Ağacı Faydaları

Huş Ağacı Faydaları

Huş ağacı rengi, Huş ağacı yaprağı, Huş ağacı meyvesi, Huş ağacı bitkisi, Huş ağacı gövdesi, Huş ağacı tohumu, Huş ağacı nedir? Huş ağacı… Huş Ağacı Nedir? Huş Ağacının vatanı dünyanın kuzey yarım küresidir. 5-25 metre yüksekliğe kadar erişebilen Huş Ağaçları günümüzde yol kenarlarına da ekiliyor olmasına karşın, aslen orman ağaçlarıdır. Kabuğu ağaç gençken beyaz sonraları […]

Huş ağacı rengi, Huş ağacı yaprağı, Huş ağacı meyvesi, Huş ağacı bitkisi, Huş ağacı gövdesi, Huş ağacı tohumu, Huş ağacı nedir? Huş ağacı…

Huş Ağacı Nedir?

Huş Ağacının vatanı dünyanın kuzey yarım küresidir. 5-25 metre yüksekliğe kadar erişebilen Huş Ağaçları günümüzde yol kenarlarına da ekiliyor olmasına karşın, aslen orman ağaçlarıdır. Kabuğu ağaç gençken beyaz sonraları yer yer siyah lekeli olur.

İstanbul, Kayseri, Sivas ve Doğu Anadoluda ki dağların eteklerinde yetişmektedir. Kabuk ve dallarının kuru kuruya distilasyonundan elde edilen katranından ve genç olarak toplanıp kurutulan yapraklarından faydalanılır.

Huş Ağacı Resimleri

Huş Ağacı Meyvesi

 

Huş Ağacı


Huş Ağacı Ve Yaprağı

Huş Ağacının Faydaları

İdrar söktürücüdür, ödemleri boşaltıcı görev üstlenmektedir.
Kan temizleyicidir.

 

Huş Ağacının Katranının Faydaları

Egzama ve cilt hastalıklarında faydalıdır.

Katranı eczacılıkta Pix Betula olarak bilinir. Aktif maddelerini Katran, Galacol, Krezol, Ksilol ve Fenol oluşturur.

Bir önceki yazımız olan Şalgam Faydaları başlıklı makalemizde Şalgam bitkisi, Şalgam faydaları ve zararları ve Şalgam nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?