• DOLAR
  $3.520,3300
 • EURO
  $1,1154
 • ALTIN
  $57.027,7100
 • BIST
  $175,1000
Hint Yağının Faydaları

Hint Yağının Faydaları

Farklı özellikleri olan farklı yağlar, cilt ve saç için de harika sonuçları almamızı sağlar. Bunlar içinde yer alan Hint yağının faydaları da gerçekten yüksek orandadır. Başarılı bir şekilde kullanım sağlanırsa, benzersiz sonuçların alınması mümkün olacaktır. Bakteri ve mantarlara karşı oldukça etkili ve doğal bir yöntem sayılıyor. Eklem ağrılarının geçmesine yardımcı oluyor Hint yağı, yaşlanma karşıtı […]

Farklı özellikleri olan farklı yağlar, cilt ve saç için de harika sonuçları almamızı sağlar. Bunlar içinde yer alan Hint yağının faydaları da gerçekten yüksek orandadır. Başarılı bir şekilde kullanım sağlanırsa, benzersiz sonuçların alınması mümkün olacaktır.

 • Bakteri ve mantarlara karşı oldukça etkili ve doğal bir yöntem sayılıyor.
 • Eklem ağrılarının geçmesine yardımcı oluyor
 • Hint yağı, yaşlanma karşıtı bir etki oluşturarak kırışıklıkların azalmasını sağlıyor
 • Hint yağı, çabuk kırılan tırnakların güçlenmesini ve hızlı uzamasını sağlıyor
 • Farklı nedenlerle vücutta oluşabilen çatlakları engelliyor

Hint Yağının Saçlara Faydası

Hint Yağının Faydaları

Hint yağı ile beraber en çok aranılan özellik Hint yağının saçlara faydası oluyor. Bu yağ adeta bir saç bakım uzmanıdır. Eğer sizin de güçsüz, seyrek ya da bir türlü uzamayan saçlarınız varsa hemen bir Hint yağı edinin ve saç köklerinize masaj yaparak yedirip ardından tüm saçınıza sürün ve yaklaşık 2-4 saat arası saçınızda bekletin. Dilerseniz uyumadan önce sürüp bir boneyle saçlarınızı kapatarak sabah da yıkayabilirsiniz.

Hint Yağı Kaş Kirpik Bakımında Önde Gelen İsim

İçindeki vitamin ve mineraller sayesinde Hint yağı kaş kirpik bakımı konusunda da imdadınıza yetişiyor. Özellikle kaş dökülmesi sorunu yaşayanların en favori bitkisel çözümü olarak değerlendiriliyor. Uygulama şekli ise, temiz ve makyajdan arınmış kaş kirpiğinize kulak çubuğunu Hint yağına bulayın. Ardından bu çubukla kirpiklerinize yağı sürün. Kaşlarınız için ayrı bir çubuk alıp kaşlarınızın gürleşmesini istediğiniz bölgelere sürün. Bu işlemi uygularken gözlerinize zarar gelmemesine çok dikkat edin. Bu şekilde yaklaşık yarım saat beklettikten sonra yağı ılık suyla temizleyin.

Hint Yağı Kabızlık Sorununda Da Etkili

Sürekli yaşadığınız kabızlık sorununuz; hatta belki de artık kronikleşti, Hint yağı burada da size en büyük yardımcı. Bir su bardağı suyun içine koyacağınız 1 çay kaşığı kadar Hint yağı bu problemle baş etmenizi sağlayabilir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise, ağızdan almadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı, onun önerileri dışında hiçbir şey yapmamalısınız.

Cilt Sorunlarında Faydaları Sizi Şaşırtacak Derece De!

İz, leke hatta yaralanmaların hızlı bir şekilde iyileşmesine, kaşıntı ve ağrıların daha hızlı etki ediyor. Hint yağı cilde faydaları, konusunda artık kendini ispat etmiş bulunuyor.  Hint yağı içindeki E vitamini başta olmak üzere vücudumuz için birçok yararlı mineral ve yağ asidi barındırıyor. Bu nedenle ciltte oluşan yaraların, bir türlü geçmek bilmeyen sivilce izlerinin de çözümü olabiliyor. Yağı nasıl  Her akşam uyumadan önce yara ya da sivilce izinin bulunduğu bölgeye Hint yağını hafifçe masaj yaparak sürerseniz zamanla izin azaldığını hatta uzun süreli uyguladığınızda izin tamamen yok olduğunu görebilirsiniz.

Hint Yağının Faydaları

Hint Yağı Zararları

Hint yağını ağızdan alacaksanız mutlaka ama mutlaka bir hekime danışmanız da fayda var. Özellikle ciddi bir rahatsızlığınız ya da çeşitli maddelere alerjiniz varsa doktorunuza danışmadan hiçbir ürünü asla bu şekilde tüketmemelisiniz.

Bunun dışında Hint yağının bilinen ciddi bir yan etkisi yok. Ancak özellikle cilt üzerine uygulandığında ve aşırıya kaçıldığında gözenekleri kapatabilir. Bu nedenle uygulayacağınız bölgenin büyüklüğüne göre birkaç damla kullanmanız yeterli oluyor.

Aynı şekilde alerjik reaksiyonların sık sık yaşandığı bünyelerde kızarıklıklara neden olabiliyor, böyle bir durumla karşılaşıldığında Hint yağı uygulanan bölgenin hemen ılık suyla yıkanması gerekiyor. Son olarak kabızlıkla baş etmede vücuda yardımcı olduğu için aşırı tüketiminde ishale yol açabileceğini de aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan Gliserin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Gliserin, Gliserin Cilt Beyazlatma ve Gliserin Kullanım Alanları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?