• DOLAR
  $1.908,7600
 • EURO
  $0,5839
 • ALTIN
  $31.433,4200
 • BIST
  $118,4800
Glutamine Kullanımı L-Glutamine

Glutamine Kullanımı L-Glutamine

L glutamine vücudumuzda bulunan amino asitlerin yarısından fazlasını kapsamaktadır. L glutamine kullanımı vücutta kas yakımını önler, enerji verir, bünyeyi güçlendirerek onlarca hastalıktan korur. Vücutta asit dengesini sağlar, hücre yenilenmesini hızlandırır, glükoz fonksiyonunu optimize eder, vücuttaki toksin maddeleri temizler.  L glutamine sadece vücut geliştirirken antrenmanlar sırasında değil, çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. L glutamine fitness çalışanlar […]

L glutamine vücudumuzda bulunan amino asitlerin yarısından fazlasını kapsamaktadır. L glutamine kullanımı vücutta kas yakımını önler, enerji verir, bünyeyi güçlendirerek onlarca hastalıktan korur. Vücutta asit dengesini sağlar, hücre yenilenmesini hızlandırır, glükoz fonksiyonunu optimize eder, vücuttaki toksin maddeleri temizler.  L glutamine sadece vücut geliştirirken antrenmanlar sırasında değil, çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. L glutamine fitness çalışanlar çokça tüketirler. Sağlıklı ve fit olmak için vücudumuzun glutamine ihtiyacı vardır. Vücudun salgıladığı glitamine ağır ve düzenli spor yapıldığında yetersiz kalır. Bu nedenle çok çalışsanız da istediğiniz vücuda sahip olamaz, çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşırsınız. Bunların önüne geçmek için glutamine takviyesi almanız gerekir. Vücut geliştirirken protein tozu, karbonhidrat tozu ile birlikte L glutamine de tüketebilirsiniz.

L Glutamine Ne İşe Yarar?

glutamine kullanalar

Glutamine vücut tarafından üretilen amino asitlerden biridir. Hatta vücutta en çok bulunan amino asit glutaminedir. Glutamine iskelet kaslarında, akciğer, karaciğer ve midede bulunur. Glutamine bağışıklık sistemini güçlendirir, kas gelişimini destekler, vücutta eneji seviyesini yükseltir. Ağır spor sonrası vücutda glutamine seviyesinin azalması bağışıklık sistemini zayıflatır ve yaygın hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle vücut geliştirme çalışanlar protein tozlarıyla birlikte glutamine takviyesi de alırlar. Glutamine kullanımı zamanı kas geliştirebilmek için yüksek karbonhidrat tüketmenize gerek yoktur. Karbonhidrat diyetindeyseniz bile gltumanine takviyesi alabilirsiniz. Aşırı antrenman sonrasında kas kaybını önlemek için de glutamine takviyesi alabilirsiniz.

Glutamine Kullanımı Nasıl Olur?

Glutamine kullanımı zamanı

Glutamine takviyesi özellikle fitness, vücut geliştirme çalışanlar için gereklidir. Glutamine vücudumuz için çok önemli amino asittir. Glutamine L ve D gruplarına ayrılır. L grup glutamine vücudumuz için etkili protein kaynağıdır ve hücre yenilenmesine yardımcı olur. L glutamine kas dokularının oluşmasına yardımcı olur, kaslar arasında nitrojen taşır. Akciğer, karaciğer, mide, bağırsak sağlığı için çok önemli yere sahiptir. Düzenli spor yapan kişilerin bünyesinin zayıflamasını önler. Glutamine kullanırken önerilen dozu aşmamaya özen gösterin. Öncelikle küçük dozlarla başlamanız önerilir. Günlük dozu tek seferde değil, eşit şekilde güne yayarak kullanın. L glutamine kullanımı günde 2-3 kere 5 gram olacak şekilde alabilirsiniz. Sabah uyandığınızda, antremandan sonra, gece yatmadan önce içebilirsiniz. Dozun aşılması mide sorunlarına neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Bacak Kası Geliştirme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde bacak kası, bacak kası geliştirme ve bacak kası geliştirme hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?