• DOLAR
  $1.908,7600
 • EURO
  $0,5839
 • ALTIN
  $31.433,4200
 • BIST
  $118,4800
Daha Hızlı Kas Geliştirmek Mümkün Mü?

Daha Hızlı Kas Geliştirmek Mümkün Mü?

Herkesin bir hayalidir kas geliştirmek. Adonis kası – göğüs kası – kol kası en meşhur olanlarıdır. Her insan bu kaslarının gelişmesinden haz duyar. Bu işi de en çabuk nasıl yapabilirim diye araştırmaya koyulur. Özellikle 2 – 3 ay içerisinde kesin sonuç almaya çalışılır. Sonucunda da hüsran olabilir. Bu yüzden hızlı kas geliştirme tamamen kendi vücudunuzun […]

Herkesin bir hayalidir kas geliştirmek. Adonis kası – göğüs kası – kol kası en meşhur olanlarıdır. Her insan bu kaslarının gelişmesinden haz duyar. Bu işi de en çabuk nasıl yapabilirim diye araştırmaya koyulur. Özellikle 2 – 3 ay içerisinde kesin sonuç almaya çalışılır. Sonucunda da hüsran olabilir. Bu yüzden hızlı kas geliştirme tamamen kendi vücudunuzun vereceği tepkiyle alakalı olacaktır. Onun için hemen etki beklemeniz, kas büyümesi gözlemlemeniz imkansız hâle gelmektedir. Süreci daha da iyi bir şekilde yönetebileceğiniz önerilerimiz olacak fakat bunlar tamamen vücut tepkilerinizle alakalı olacağını bir kere daha vurgulayalım.

 

hızlı kas geliştirme

Kas Gelişimini Hızlandırmak İçin Uygulanacak Yöntemler

Vereceğimiz yöntemleri düzenli olarak uyguladığınızda sonuçlarınızı daha kalıcı hâle getirmeniz mümkün olacaktır. Öncelikle genetik yapınız kas gelişimi için en önemlisidir. İnternet sitelerinde veya spor salonlarında satılan protein tozları, aminoasitler ve benzeri tüm kimyasal sentetik ürünleri kullanmayın. Çünkü bunlar size ileride böbrek, karaciğer bazlı problemlere neden oldurtacaktır. En iyisi doğal yollardan bunu elde etmenizdir. Kas gelişimini hızlandırmak için bazı önerilerimiz aşağıda mevcuttur. Lütfen uygularken adımları doğru bir şekilde izleyin:

 1. Kas için bir numaralı kaynak makro besinlerden olan proteindir. Kilonuzdan yaklaşık 1.5 – 2 gram fazlası kadar günlük protein tüketmelisiniz.
 2. İlk gördüğünüz ağırlıkta son seviye antrenman yapmayın. Bu durum sakatlıklara yol açar.
 3. Kas antrenmalarınızı haftada en az 2 en çok 4 defa uygulayın. Mümkünse 1 gün antrenman 1 gün dinlenme (kardiyo olabilir) yapabilirsiniz.
 4. Kas antrenmanlarına mutlaka ısınmayla başlayın. Dumbell ile çalışacaksanız önce hafif kilolarla sıkı tekrarlar yapın. Bu durum kaslarınızı harekete geçirecek.
 5. Antrenmandan 1 saat önce ve 1 saat sonrasında karbonhidrat almayı unutmayın. Dozajı fazla aşmamaya dikkat edin.

kas yapmak

Kas Gelişimi İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Kas antrenmanlarının yanı sıra mutlaka kaslarınızı geliştirmek için beslenmenize dikkat etmeliisniz. Kas gelişimi oldukça yorucu ama bir o kadar zevkli bir süreçtir. Kısa kas gruplarını 2 ila 4 ay arasında geliştirebilirken uzun kas gruplarını 6 ila 24 ay arasında geliştirebiliyorsunuz. Bu süreci daha somut hale getirmek için beslenmenize dikkat etmelisiniz.

 • Her gün protein alın. Kırmızı et – beyaz et – ton balığı – haşlanmış yumurta beyazı ve somon en çok protein barındıran gıdalardandır.
 • Spora başlamadan 1 – 2 saat öncesinde karbonhidrat alımı yapın. Bu alım, basit karbonhidratlardan olmasın. Lifli gıdalar olabilir. Bu sayede kas gruplarınızda glikojen birikmesi olacak ve bunları boşaltmış olacaksınız.
 • Her gün kilonuza göre su ihtiyacınızı belirleyin. Kabaca 60 – 75 arasında kiloya sahipseniz günde en az 2 litre su içmelisiniz. Kilonuz ne kadar fazlaysa o kadar fazla su için.
 • Yağlı gıdalardan ve işlenmiş gıdalardan mümkün olduğunca kaçın. Bunlar gereksiz yağlanmaya sebep olacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Hassas Ciltlere Cilt Bakım Önerileri başlıklı makalemizde hassas ciltler, hassas ciltler için ve hassas ciltler makyaj temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?