• DOLAR
  $1.908,7600
 • EURO
  $0,5839
 • ALTIN
  $31.433,4200
 • BIST
  $118,4800
Bacak Kası Geliştirme Nasıl Yapılır?

Bacak Kası Geliştirme Nasıl Yapılır?

Vücut geliştirmede bacak kasları geliştirmek de önemlidir. Vücudumuzu istediğimiz şekile sokmak için bacak kaslarını da geliştirmeyi ihmal etmememiz gerekir.  Bacak kası geliştirme zamanı yapmanız gereken en önemli şey en çok yapılan hatalardan kaçınmaktır. En çok yapılan hata fazla ağırlık ile yapılan, bacak kaslarını zorlayacak hareketler yapılmasıdır. Bacak kaslarını geliştirmek zaman gerektirir. Kaslarınızı fazla zorlamak hızlı […]

Vücut geliştirmede bacak kasları geliştirmek de önemlidir. Vücudumuzu istediğimiz şekile sokmak için bacak kaslarını da geliştirmeyi ihmal etmememiz gerekir.  Bacak kası geliştirme zamanı yapmanız gereken en önemli şey en çok yapılan hatalardan kaçınmaktır. En çok yapılan hata fazla ağırlık ile yapılan, bacak kaslarını zorlayacak hareketler yapılmasıdır. Bacak kaslarını geliştirmek zaman gerektirir. Kaslarınızı fazla zorlamak hızlı kas geliştirmenize değil, bacak kaslarınızı incitmenize neden olacaktır. Bacak kası çalışırken sadece ön bacak kaslarının değil, arka bacak kaslarının da çalışmasına özen gösterin. Hareketleri doğru şekilde yapmaya dikkat edin. Bacak kası için haftada 2-3 kez doğru hareketleri yapmanız yeterli olacaktır. Kendinize program hazırlayın ve hareketleri düzenli olarak yapın.

İç Bacak Kası Geliştirme Hareketleri

Sadece sporcular değil, düzgün ve güzel bacaklara sahip olmak isteyen herkes bacak kaslarını geliştirmek ister. Bacak kaslarınızı spor salonuna gitmeden evde de geliştirebilirsiniz. Evde bacak kası geliştirme hareketlerini düzenli ve doğru bir şekilde uygulayarak istediğiniz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Evde Bacak Kası Geliştirme Hareketleri

evde bacak kası geliştirme

İç bacak kaslarını çalıştırmak için squat hareketini hafif bir ağırlık ile yapabilirsiniz. Bunun için ayaklarınızı omuz hizasında açın, elinize hafif bir ağırlık alın göğüs hizanızda tutun. Bu şekilde dizlerinizi hafif kırarak eğilip kalkın. Bu hareketi 12 kere 3 set şekilde yapabilirsiniz.

Yarım bank hareketi iç bacak kaslarını geliştirmek için birebirdir. Bunun için bir matın üzerine uzanın, bacaklarınızı omuz genişliğinde ayırın ve dizlerinizi kırın. Ellerinizi yanlara doğru açın, kalçanızı yukarı kaldırın bir kaç saniye bekleyin ve indirin. Bu hareket ile hem kalça hem iç bacak kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız.

Spor salonuna gitmeden evde bacak kaslarınızı geliştirebileceğiniz hareketler çoktur.

Bir mat alın, üstünde emekleme pozisyonu alın. İlk sağ bacağınızı kalçadan yukarı doğru kaldırın, bir kaç saniye bekleyin ve indirin. Bu hareketi her bacak için 12  kez tekrarlayabilirsiniz. Bu hareket size göre kolay geldiyse bacaklarınızı her yukarı kaldırdığınızda dairesel hareket yapabilirsiniz. Bu sayede hem iç bacak hem kalça kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Hareketleri yaparken her set arasında 1 dakika dinlenin. Etkili olası için hareketleri doğru yapmaya ve kaslarınızı zorlamamaya dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Zatürre (Pnömani) Nedir? Zatürre Nasıl Tedavi Edilir? başlıklı makalemizde Ateşsiz Zatürre Belirtileri, Geçmeyen zatürre ve zatürre aşısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?