• DOLAR
  $3.593,6400
 • EURO
  $1,1240
 • ALTIN
  $57.208,9300
 • BIST
  $177,5000
Ağız Tatsızlığı Tedavisi

Ağız Tatsızlığı Tedavisi

Ağızda değişik tat hissi, Ağızda pas tadı, Ağızda tat bozukluğu, Ağızda acılığa ne iyi gelir, Ağızda acı tat gibi sorunların çözümü için hazırlanmış bu yazıyı sonuna kadar okuyun.   Ağız tatsızlığı, çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Özellikle aşağıdaki hastalıklar sırasında ağız tatsızlığı ortaya çıkar:   a) Hazımsızlık,kokulu ve acılı yiyecekler. b) Alkol ve kullandığınız bazı ilaçlar. c) […]

Ağızda değişik tat hissi, Ağızda pas tadı, Ağızda tat bozukluğu, Ağızda acılığa ne iyi gelir, Ağızda acı tat gibi sorunların çözümü için hazırlanmış bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

 
Ağız tatsızlığı, çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Özellikle aşağıdaki hastalıklar sırasında ağız tatsızlığı ortaya çıkar:
 
a) Hazımsızlık,kokulu ve acılı yiyecekler.

b) Alkol ve kullandığınız bazı ilaçlar.

c) Fazla tütün ve bazı Akciğer hastalıkları.

d) Ağız yaraları,burun hastalıkları.

e) Uzun süreli perhizler.

f) Nezle; paslı dil ve ateşli hastalıklar.
 
***Dikkat! Tedavi için esas sebebi bulmak gerekir.
 
Aşağıdaki reçeteler ağız tatsızlığını gidermek için kullanılır.
 
Reçete:1-Malzeme: Saz
 
Uygulanışı:Yemeklerde 15 dakika önce, hasır yapmakta kullanılan Saz’dan bir parça alınır. İyice çiğnenir.Tükürülür.3-4 gün devam edilir.
 
Reçete:2– Badem, Bal
 
Hazırlanışı: 1 çorba kaşığı dövülmüş badem ile 1 tatlı kaşığı süzme bal karıştırılır. Yemeklerden 15 dakika önce birer kahve kaşığı yenir.
 
Reçete: 3-Malzeme: Yabani HindibaBal
 
Hazırlanışı: Bir demliğe su doldurulur, üzerine bir tutam yabani hindiba konur. 10 dakika kaynatılır. Sonra süzülür. Üzerine 2 çorba kaşığı süzme bal konur. Sabah,öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 çay bardağı içilir.
 
Reçete: 4-Malzeme: Hatmi,Su
 
Hazırlanışı: Bir demliğe su doldururlu,üzerine bir tutam hatmi konur,kaynatılır. Temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Sabah,öğle ve akşam yemeklerinden önce; birer çay bardağı alınıp,gargara yapılır.
 
Reçete:5– PapatyaSu
 
Hazırlanışı: 5 bardak suya,3tutam kuru papatya konur. Kaynatılır. Süzülür. Günde 3 kere,birer çay bardağı alınır. İçine 2 kahve kaşığı bal konup,gargara yapılır.
 
Reçete:6-Nane yağı,Mersin yağı, Karanfil yağı.
 
Hazırlanışı:Yemeklerden yarım saat önce yarım çay bardağı suya 10 damla nane yağı,10damla mersin yağı,10 damla karanfil yağı konulup içilir.
 
*Bu koku ağız kokusunu da giderir.

Bir önceki yazımız olan Kabakulak Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı makalemizde Kabakulak bulaşıcı mı, Kabakulak ilk belirtileri ve Kabakulak nasıl bulaşır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?