• DOLAR
  $1.896,2700
 • EURO
  $0,5818
 • ALTIN
  $31.491,5600
 • BIST
  $118,3400
Ağız Kokusu Geçirme

Ağız Kokusu Geçirme

Ağız kokusu nasıl önlenir? Ağız kokusu giderici ilaç, Ağız kokusu kesin çözüm, Ağız kokusu nasıl geçer gibi sorduğunuz soruların cevabını burada bulabilirsiniz. Ağız Kokusu insanın karşısındakini rahatsız eder, işin kötüsü, nefesi kokan çok defa bunun farkında değildir. Başlıca sebepleri şunlardır: 1. Ağız : Temizliğe dikkat edilmemesi, özellikle dişlerin düzenli fırçalanmaması veya takma dişlerin alt yüzlerinin […]

Ağız kokusu nasıl önlenir? Ağız kokusu giderici ilaç, Ağız kokusu kesin çözüm, Ağız kokusu nasıl geçer gibi sorduğunuz soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

Ağız Kokusu insanın karşısındakini rahatsız eder, işin kötüsü, nefesi kokan çok defa bunun farkında değildir. Başlıca sebepleri şunlardır:
1. Ağız : Temizliğe dikkat edilmemesi, özellikle dişlerin düzenli fırçalanmaması veya takma dişlerin alt yüzlerinin temizlenmemesi en sık görülen nedendir.
Diş çürümesi veya diş eti hastalığı: Bademcik iltihabı, ağızda yara, pamukçuk.

2. Burun ve sinüsler: Müzmin iltihap; geçici olarak nezle çocuklarda, buruna kaçmış bir cisim.

3. Akciğerler: Hafif bir bronşitten kansere kadar her türlü hastalık; en fena şekli bronş genişlemesidir. Sigara içilmesi de nefes kokması yapabilir.

4. Mide: Hazımsızlık, geğirme, sarımsak, soğan, alkol, bazı ilaçlar, örneğin, paraldehid. Zayıflama v.s. gibi amaçlarla yapılan özel perhizler. Ne sebeple olursa olsun kusma.

Not; Kabızlık nefes kokmasına sebep olmaz; ancak alınan ilaçların sebep olduğu bağırsaklardaki düzensizlik nefes kokması yapabilir. Bazı hastalıklar nefeste özel bir kokuya sebep olur; örneğin, kansızlıkta ekşi bir koku, şeker hastalığında asidoz varsa tatlı bir asetin kokusu; ateşli hastalıklarda hoş olmayan bir koku belirir.

Ağız Kokusu Tedavisi

Sebep ne olursa olsun, özellikle yemeklerden sonra, ağzın büyük bir özenle temizlenmesi fayda sağlar. Bademcik iltihabı veya kusma varsa oksijenli suyla gargara yapmak faydalıdır. Ateşli bir hastalık varsa tedavi edilmeli ve yenilen, içilen şeylere de dikkat edilmelidir. Klorofil tabletleri etkisizdir, kokulu şekerler nefesi daha ağırlaştırır. Ciğerlerde temiz ve taze hava faydalıdır, bunun için de her gün yürüyüş yapmak gerekler.

baymavi
cratosslot
asyabahis

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?