• DOLAR
  $1.908,7600
 • EURO
  $0,5839
 • ALTIN
  $31.433,4200
 • BIST
  $118,4800
Adonis Kası Geliştirme Çok Kolay

Adonis Kası Geliştirme Çok Kolay

Adonis kaslarını geliştirerek estetik bakımdan güzel bir vücuda ulaşmak artık herkesin hayali. Adonis kası geliştirme için mutlaka bir spor salonuna gitmenize gerek yok. Evde de doğru hareketleri düzenli bir şekilde uygulayarak adonis kaslarınızı geliştirebilirsiniz.  Adonis kası geliştirmek istiyorsanız yapmanız gereken antrenmanlar evde yapabileceğiniz kolay hareketler aslında. Adonis Kası Nedir? Adonis kasları oblik kaslarının kasıklara doğru […]

Adonis kaslarını geliştirerek estetik bakımdan güzel bir vücuda ulaşmak artık herkesin hayali. Adonis kası geliştirme için mutlaka bir spor salonuna gitmenize gerek yok. Evde de doğru hareketleri düzenli bir şekilde uygulayarak adonis kaslarınızı geliştirebilirsiniz.  Adonis kası geliştirmek istiyorsanız yapmanız gereken antrenmanlar evde yapabileceğiniz kolay hareketler aslında.

Adonis Kası Nedir?

Adonis kasları oblik kaslarının kasıklara doğru uzanan alt kısmıdır. Yani aslında oblik kaslara dahildir. Karın kaslarının yanlarında, bel simidi adlandırdığımız bölgede yer almaktadır. Son zamanların estetik güzellik algısının nedeniyle herkes adonis kası geliştirme istiyor. Hatta öyle ki, belirgin adonis kası cinsellik konusunda da insanlara daha çekici gelmektedir.  Bu yüzden hem kadın hem erkekler güzel, kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorlar. Adonis kasını geliştirmek için yapılması gereken hareketler aslında oldukça basittir. Spor salonunda bulabileceğiniz spor aletlerine, dumbbel`lara ihtiyaç duymadan evinizde de adonis kası geliştirmesi yapabilirsiniz. Kaslarınızı geliştirirken yediklerinize de dikkat etmeniz, protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Bu antrenmanlar kaslarınızı çalıştıracağı için protein ihtiyacınız artacaktır. Evde Leg Raise, Oblique Crunch, Hip Crossover, Side Plank Rotation, Bicycle Crunch hareketlerini düzenli yaparak adonis kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Hareketleri yaparken doğru uyguladığınızdan emin olun ve ısınma hareketleri yapmadan kaslarınızı zorlamayın.Adonis Kası Geliştirme

Adonis Kası Geliştirme Hareketleri

Karın baklavaları adı verdiğimiz kaslarla birlikte sağ ve solda yer alan adonis kasları da estetik bir vücuda sahip olmak için önemlidir. Adonis kası geliştirme istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey azim. Çünkü spor salonuna gitmeden evde de adonis kası geliştirebilirsiniz. Farklı spor aletlerine ihtiyaç duyulmadığı için evde adonis kası geliştirmek mümkün. Evde adonis kası geliştirmek için mekik çekmek, Russian Twist, Plank Hip Drops, Bicycle Crunch,  Oblique Crunch hareketlerini yapabilirsiniz.

 

 • Russian Twist: ihtiyacınız olan küçük bir top veya minder. Yerde oturun bacaklarınızı hafif kırın ve yukarı kaldırın. Elinizde tuttuğunuz topu önünüze uzatın. Daha sonra elinizdeki top sağınıza ve solunuza gelecek şekilde dönmeye başlayın.
 • Plank Hip Drops: kollarınızı omuz eşitliğinde ayırarak yere koyun, kalçalarınız ve vücudunuz yukarda tutun ve plank pozisyonu alın. Sağ kalçanızı sağa indirin. 1-2 saniye bekleyin ve başlangıç pozisyonunu alın. Daha sonra aynı şekilde kalçanızı sola doğru indirin ve başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı şekilde 10 tekrar yapabilirsiniz.
 • Oblique Crunch: çok basit gibi gözükse de kasları çok iyi çalıştıran bir harekettir. Matın üzerinde sağ yan üstü yatın ve dizlerinizi kırın. Vücudunuz yere paralel şekilde gövdeniz dik durun. Sol elinizi başınızın arkasına alın ve çarpaz bir şekilde doğrulmaya çalışın. Bir iki saniye durup başlangıç formuna dönün. 15 tekrar, 3 set şeklinde devam edin.

Bir önceki yazımız olan Hardal Faydaları başlıklı makalemizde hardal faydaları, hardal nasıl kullanılır ve hardal neye iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?