• DOLAR
  $2.209,3300
 • EURO
  $1,0477
 • ALTIN
  $49.038,6900
 • BIST
  $227,2500
Acı Badem Faydaları

Acı Badem Faydaları

Acı bademin faydaları, Acı badem günde kaç tane yenmeli, Acı bademin zararları, Acı badem hangi hastalıklarda kullanılır…   Acı Badem Nedir? Ağacı, gövdesi, kökü genelde kaynatılarak kullanılan Acı Badem bitkisi faydaları ile sayılmakla bitmez aslında. Herbalist İbrahim Gökçek konuk olduğu bir programda kanserin geçmesinde etkili olduğunu söylediği Acı Badem içerisinde bulundurduğu Amiglabin yani B17 Vitamini ile kanserin devası olarak bu bitkiyi öneriyor. Youtube’ […]

Acı bademin faydaları, Acı badem günde kaç tane yenmeli, Acı bademin zararları, Acı badem hangi hastalıklarda kullanılır…

 

Acı Badem Nedir?

Ağacı, gövdesi, kökü genelde kaynatılarak kullanılan Acı Badem bitkisi faydaları ile sayılmakla bitmez aslında. Herbalist İbrahim Gökçek konuk olduğu bir programda kanserin geçmesinde etkili olduğunu söylediği Acı Badem içerisinde bulundurduğu Amiglabin yani B17 Vitamini ile kanserin devası olarak bu bitkiyi öneriyor. Youtube’ de kendine ait kanalı bulunan Herbalisti takip edebilirsiniz. Ayrıca gençlerin en fazla 10 tane yetişkinlerin ise en fazla 20 tane tüketmesini söyleyen İbrahim Gökçek aksi taktirde bitkinin insanı zehirleyeceğini söylemektedir.


 

Acı Bademin Zararları

En fazla 3-10 tane kullanımı uygundur. Fazla kullanımında zehirleyebileceği söylenmektedir.
 

Acı Bademin Faydaları

 1. Kafi miktarda sirke ve gül yağı ile kaynatılıp alına yakı olarak konursa baş ağrılarına iyi gelir.
 2. Ciğerleri açar.
 3. Sinirleri rahatlatır.
 4. Adele ağrılarına, kulunca, felce ve böbreklere faydalıdır.
 5. Böbrek mesane tıkanıklıklarını açar.
 6. Mideyi kuvvetlendirir.
 7. Akciğer hastalıkları ile alakalı gelişen kan tükürmeye karşı faydalıdır.
 8.  Dalak ve göğüs ağrılarını geçirici özelliği vardır.
 9. Acı badem yağının, öksürük kesici, kan şekerini dengeleyici etkileri vardır.
 10. İçeriğinde acı badem bulunan kremler cildin nem oranını arttır. Acı badem kremlerinin cilt üzerinde nem etkisi oldukça fazladır. Ciltte oluşan çatlaklara ve kurumaya karşı gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
 11. Acı badem şeker ve protein bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Saç üzerinde de oldukça faydalıdır. Ancak saç üzerinde faydalarından yararlanmak için mümkün olduğunca az kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Acı Baklanın Faydaları başlıklı makalemizde Acı bakla nedir, Acı bakla zararları ve Acı baklanın cilde faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?